ЛІНІЙКА ПАМЯТІ

 

    Україна обрала європейський шлях розвитку, що передбачає і прийняття європейських моральних і культурних цінностей, у тому числі у вшануванні пам’яті про жертв воєн і конфліктів. Європейський підхід – це передусім вшанування пам’яті усіх жертв війни для недопущення подібних трагедій у майбутньому.

    Офіційним символом пам’яті про тих, хто загинув під час Другої світової війни та віддав своє життя на сході України у боротьбі проти російської агресії, символом відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня Перемоги прийнято червоний мак.

Червоний мак як символ пам’яті жертв війни вперше використано в Україні на заходах, приурочених до річниці завершення Другої світової війни у 2014 році.

   Цього року відзначення  70-тої річниці перемоги над нацизмом проходить під гаслом: «Пам'ятаємо. Перемагаємо». Ми пам'ятаємо, якою страшною трагедією для українців була Друга світова війна. Ми пам'ятаємо, що агресора зупинили спільними зусиллями об'єднані нації. Ми пам'ятаємо, що той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам'ять робить нас сильнішими. Вона — запорука неминучості нашої перемоги сьогодні.

   Я маю честь представити вам наших гостей, людей які роблять все, що можуть для того, щоб на нашій землі знову запанував мир.

Це наші земляки, ківерчани Завальний Артур Євгенійович, учасник АТО, що воював у складі Добровольчого Українського Корпусу Правого Сектору та Волощук Сергій Петрович, пастор церкви «Голгофа», м. Луцьк, військовий капелан.

Щиро дякуємо вам, шановні Артуре Євгенійовичу та Сергію Петровичу і всім тим, хто нас захищає. Нехай Господь береже всіх Вас.

    08.05.2015р. у нашій країні особливий день.

    24 березня 2015 року Президент України Петро Порошенко видав Указ «Про заходи з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни».

Цим Указом в Україні встановлено День пам’яті та примирення, який повинен відзначатися щороку 8 травня.

   Чому саме 8 травня? Справа у тому, що 22 листопада 2004 року Генеральна Асамблея ООН прийняла Резолюцію №A/RES/59/26, в якій проголосила 8 і 9 травня Днями пам’яті та примирення . У зв’язку з цим було визначено, що державам-членам ООН, неурядовим організаціям, приватним особам, крім святкування своїх Днів Перемоги чи Визволення, щороку відзначати один або два дні (8 і 9 травня) як данину пам’яті всіх жертв Другої світової війни.

Завальний А.Є. та Волощук С.П. виступили перед дітьми школи з побажаннями та настановами